דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר

מגדיר

בעולם קיימים מיני בעלי חיים וצמחים אינספור. ספירת מינים אלו היא פעולה ארוכה ומורכבת אשר נמשכת כבר מאות שנים. בכל יום נמצאים ומסווגים מינים חדשים. עוד היד נטוייה... בארץ ישראל, להבדיל מהעולם כולו, יש מספר מצומצם של בעלי חיים וצמחים. אך, אל נא נזלזל במגוון הביולוגי העשיר המצוי בארץ. מבחינות רבות, ארץ ישראל היא מעצמה של ממש מבחינת היחס שבין גודלה לבין העושר של החי והצומח המצוי בה.

אחת הסיבות הבולטות ביותר היא מיקומה הגאוגרפי של ארץ ישראל. ארצנו נמצאת בנקודת התפר שבין שלוש יבשות ענקיות: אסיה, אירופה ואפריקה. למעשה, ארצנו מכילה בעלי חיים וצמחים רבים המופיעים ביבשות אלו, דבר המעשיר במיוחד את המגוון המצוי. לדוגמא, אם נתבונן בציפורי ארץ ישראל נראה שציפורים רבות (כ-500 מיליון פריטים) חולפות בארצנו בכל שנה, דבר ההופך את ישראל לצומת חשובה של בעלי הכנף בדרכם ליעדן.

דיסקוס הגליל מספק לקהל קוראיו מגדיר צמחים ובעלי חיים בעברית. מטרתנו היא לעודד את יושבי הארץ ללמוד ולהכיר טוב יותר את החי והצומח הענף שסביבנו. הכרות טובה יותר עם סביבתנו תוביל לשמירה אמיתית על ערכי הטבע. כמו כן, אנו מאמינים שדרך הכרות זו נחזק את הקשר בין הארץ ליושביה.

רשימה (חלקית) של מגדירי ארץ ישראל המצויים באתר:

המגדיר אותו אנו מספקים הוא נותן דגש מיוחד על מיני צמחים ובעלי חיים המופיעים בארצנו. אולם, מופיעים במגדיר גם ערכים נוספים שאינם מופיעים בארץ.

מבנה מגדיר של דיסקוס הגליל בנוי על פי מוסכמות סיסטמטיות בינלאומיות.

המגדיר מחולק בצורת עץ המחולק לרמות: ממלכה, מערכה, מחלקה, סדרה, משפחה, סוג ומין.

אם סיווגו של הפריט שאותו אתם מחפשים אינו ידוע לכם, תוכלו להעזר בכלי החיפוש המופיעים באתר (למעלה).

ממלכות במגדיר:


- תגיות: מגדיר, חיוטת, 1511179517, שדג, אלפ, תורמוס, יונקים, וידאו, אלמוגית, ברקן