דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > ספא דגים > ספא דגים - מידע

ספא דגים - מידע

   טיפול בספא דגים

בשנים האחרונות תפס תאוצה השימוש בדגים מסוג גרה רופה לטיפול בכפות הרגליים , טיפול המכונה פדיקור דגים והוא נפוץ כיום במדינות שונות ברחבי העולם. ראשיתו של פדיקור הדגים הוא לפני כיותר ממאתיים שנה באזור אגן הים התיכון, בית הגידול הטבעי של דגי הגרה רופה, בעיקר בתורכיה, סוריה, אירן ועיראק.

בשתי ערים קטנות בתורכיה, קנגל וסיבס ישנם מעינות חמים ששימשו את האנשים לספא טבעי, אנשים היו מגיעים לטבול במים העשירים במינרלים והם שמו לב לכך שהדגים נצמדים לכפות רגליהם ומכרסמים את העור היבש שלהם, כך התגלה שלדגים יש יכולת ריפוי ומכאן החל להתפתח השימוש בדגי הגרה רופה בספא דגים.

ספא הדגים משמש הן לכיף ופינוק, הן לצרכים קוסמטיים והן לצרכים רפואיים לאנשים שסובלים מבעיות עור כמו אקזמות, עור יבש ומפסוריאזיס.

דגי הגרה רופה הם דגים צמחוניים ולא מזיקים, הם חסרי שיניים ומשתמשים בשפתיהם לצורך כרסום תאי העור המתים.

הטיפול בספא דגים מתבצע בדרך כלל כאשר המטופל יושב בנוחות בתוך בריכת אקווריום, כשרגליו טובלות במים החמימים, (ישנן גם מערכות ספא בהן ניתן לטבול את כל הגוף), תוך שניות ספורות מתחילם מאות דגיגים לכסות את כפות רגליו של המטופל ולינוק בעזרת שפתותיהם את העור היבש. הטיפול נמשך בין רבע שעה לחצי שעה בדרך כלל.

המטופלים מעידים על חוויה נעימה ומרגיעה, יש החשים תחושת דגדוג בהתנסויות הראשוניות, אך לאחר מכן התחושה הופכת לנעימה.

אחד היתרונות של שימוש בדגי גרה רופה בספא דגים, הוא שהם יכולים לחיות גם בטמפרטורות מים גבוהות, לכן ניתן לחמם את המים בספא לטמפרטורה נעימה לצורך קבלת הנאה מקסימאלית. יתרון נוסף הוא שהעור המת מוסר ללא פציעה, שעלולה להיווצר כאשר משתמשים בסכינים ומשייפים בטיפול קונבנציונלי של פדיקור.

יש לציין, שכדי להגיע לתוצאות טובות בטיפול בבעיות עור רציניות ובעור יבש מאד, ישנו צורך לחזור על הטיפול מספר פעמים, בהתאם למידת הבעייתיות של העור, כמו כן לעיתים יש צורך להיעזר בקרמים לטיפול בכפות הרגליים, לאחר טבילת הרגליים במים.

מאמרי הרחבה לנושא זה:
+ עגלסת הנחלים
+ פדיקור דגים - שאלות נפוצות
+ פדיקור דגים
- תגיות: fish, קנגל, הגרה