דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > ספא דגים > עגלסת הנחלים > דוקטור דג\פיש

דוקטור דג\פיש

לאחרונה, אנו שומעים יותר ויותר ביטוים המרמזים על תכונותיהם המיוחדות של דגים, כגון "דוקטור דג" ו-"דוקטור פיש". לעיתים נדמה שישנו דג כזה ששמו "דוקטור דג\פיש" או שישנם מגוון רחב של דגים אשר עונים לקריאה זו. מטרתנו במאמר זה לענות על השאלה: מי הוא הדג האמיתי?

קצת היסטוריה...

כדי לענות על שאלה זו, עלינו לחזור כמאה שנים אחורה בזמן. במהלך המאה ה-19, נהרו רבבות אנשים למעיינות החמים של טורקיה. האנשים הללו הגיעו לאזור קאנגל על מנת לקבל טיפול מיוחד שבו הדגים אכלו להם את העור היבש. עם השנים, הפך המקום לשם דבר עולמי, דבר שהאיץ את פיתוח תחום פדיקור הדגים בעולם.

הדגים הנמצאים במעיינות החמים הללו הינם דגי עגלסת הנחלים (ובשמם הלועזי "Garra Rufa" - "גרה רופה"). דגי עגלסת הנחלים הללו חיו בסביבה חמה .הם חיו בנביעת מים חמים מלב האדמה. כמו שבוודאי יכולתם לנחש לבד, סביבה חמה זו נחשבת לקיצונית יחסית עבור רוב הייצורים החיים. לכן, דגי עגלסת הנחלים מצאו פחות מזון זמין בסביבתם (אפילו אצות לא שגשגו במקומות אלה).

בהיעדר מזון זמין "חיפשו" הדגים הללו מקור אנרגיה חלופי. כך, נוצר המגע הראשון עם בני-האדם. מאז, הפך המקום להיות שם דבר עולמי.

עגלסת הנחלים - דוקטור דג\פיש

כאמור, מאז ועד היום, נודעים דגי עגלסת הנחלים כ"דוקטור דג" ו-"דוקטור פיש". עפ"י פירסומים ברשת האינטרנט, יכולותיו של דגי עגלסת הנחלים אינם מזוהים רק עם היכולת לקלף את העור היבש. נוסף על יכולת זו, בזמן אכילת העור היבש מפריש הדג אנזים הנקרא dithranol אשר מאט את קצב התפתחות העור ובכך מקל על הסובלים מבעיות עור.

עם השנים נמצאו עוד מספר רב של מיני דגים אשר ניחנים בחיבה לעורו של האדם. כמובן שלא כל מין של דגים הצמד לעורו של האדם הוא בעל אותם התכונות של דג עגלסת הנחלים. בין התחליפים לדג עגלסת הנחלים תמצאו את דגי הצ'ין צ'ין (Chin Chin) אשר הוכנסו בעל כורחם לקטגורית דגי ה-"דוקטור פיש". לדגים אילו חסרונות רבים. למידע נוסף אודות דגים אלו, קראו מאמר- אודות דגי הצ'ין צ'ין . תמונתם:

דגי צ'ין צ'ין
דגי צ'ין צ'ין (Chin Chin)

דימיון לדגים אחרים

לעיין בלתי מאומנת, ישנו קושי להבדיל בין מיני הדגים שונים, אך דומים. לכן ישנה חשיבות עליונה לרכוש את דגי הדוקטור פיש ממקום שבאמת יודע מהו מין הדגים אותם הוא מוכר. אנו ב"דיסקוס הגליל" מרבים את דגי עגלסת הנחלים (גרה רופה) ולכן יכולים להתחייב שאלה הם אכן הדגים המקוריים!

צירפנו רשימה של דגים דומים אשר אנשים נוטים לבלבל:

Garra Annandalei Garra Bicornuta Garra Cambodgiensis
Garra Ceylonensis Garra Congoensis Garra Mullya
Garra Flavatra Garra Fuliginosa Garra Gotlya
Garra Pingi Gyrinocheilus Aymonieri

התמונות באדיבות קישור       

לסיכום

אפשר לסכם את המאמר הזה עם המשפט הבא: יש הרבה דגים בים, אבל רק מין אחד שמתאים לך!


אישור לגבי סוג הדגים צפה באישור גורם אקדמי מוסמך שבדק וקבע שסוג הדגים אותם אנו משווקים הם דגי עגלסת הנחלים (Garra Rufa). לחץ למעבר לאישור.


מעוניינים במידע נוסף? נשארו לכם שאלות פתוחות?
צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

מאמרי הרחבה לנושא זה:
+ עגלסת הנחלים
+ דגי ספא מיובאים?
+ פדיקור דגים - שאלות נפוצות
+ פדיקור דגים
- תגיות: 1511179517, קניית+דוקטור+פיש, דוקטור, garra, דג