דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > אקווריום > דקורציה לאקווריום

דקורציה לאקווריום

האקווריום הוא, קודם כל, אביזר נוי. תוכלו לעצב את האקווריום על-פי טעמכם האישי. האקווריום הוא בסך בכל זכוכית, מה שתבחרו להציב בתוכו נקרא "עיצוב אקווריום". עיצוב אקווריום עשוי להכיל דקורציות שונות ומיוחדות אשר יהפכו כל אקווריום לפיסת טבע. כעת, אחרי שיש לנו כבר מטרה, עלינו להכיר את הדקורציות האפשריות לאקווריום.

ראשי פרקים במאמר זה:
בעניין טעם וריח
חפצי דקורציה לאקווריום
עיצוב אקווריום צמחיה
עיצוב אקווריום ציקלידים
עיצוב אקווריום סטנדרטי
רקע לאקווריום

בעניין טעם וריח

טוב, כמובן שבעניין יופי כל אחד רואה את האידיאל בצורה שונה ("טעם וריח"). לכן, בענייני עיצוב, כל שאוכל לתת הוא טיפים כללים כיצד לדעתי נכון לעצב אקווריום. אם תאהבו את זה, השתמשו ברעיונות בשמחה. אם לא, שדרגו אותם כאוות נפשכם.

כאמור, האידיאל הוא בעיני המתבונן. לכן, הטיפ הבסיסי ביותר הוא להתייעץ עם מישהו טרם קבלת החלטות. גם במקרה זה, טובה דעתם של השניים מאשר של האחד. הפרייה הדדית מסייעת לפיתוח הרעיון.

דקורציה לאקווריום

בטרם נבחר חפצי דקורציה לאקווריום, צריך להיות לנו כיוון כללי של איזה סוג אקווריום אנו מעוניינים להקים. החלטה זו עשוייה לשנות לנו את הכיוון לבחירת דקורציות שונות מקצה אל קצה.

על מנת לפשט את הנושא, בפסקאות הבאות נסקור מספר דוגמאות של סוגי אקווריומים ונתאים להם סוגי דקורציה המתאימים ביותר עבורם.

עיצוב אקווריום צמחיה

סוג האקווריום הראשון שבו נעסוק הוא אקווריום צמחיה. באקווריום צמחיה, בין אם מושקע או פשוט, הדגש צריך להיות על צמחי האקווריום. בשורה התחתונה, הצמחים הם אלו שנותנים את אפקט היופי הרב ביותר. לכן, אם אקווריום צמחיה ברשותכם, השתדלו לשמור על "מראה טבעי". מראה טבעי הוא כל  עיצוב שתבחרו אשר יגרום למתבונן באקווריום לשכוח את היותו מלאכותי.

לדוגמא, ישנן דקורציות שונות לאקווריום כדוגמאת "סירות טבועות" או "גלגל מים" המונע על  ידי בועות אוויר. יתכן שחפצים אלו לכשעצמם הם יפים אך הם אינם שומרים על מראה טבעי באקווריום (למיטב ידיעתי אין גלגלי מים המונעים על ידי אוויר בים). זיכרו שהמטרה באקווריום היא להביא פיסת טבע אליכם לסלון. דעתי האישית, כל דבר שיזכיר למתבונן שהוא צופה במשהו מלאכותי -גורע.

דקורציות מעניינות עבור אקווריום צמחיה עשוייות להיות: אבני דקורציה וגזעי עץ. שילוב של שני עצמים אלו מספק שילוב מקסימלי.

אם כבר באקווריום צמחיה עסקינן, קראו את הטיפים לשתילה נכונה במאמר הבא- צמחים לאקווריום.

עץ לאקווריום דקורציה לאקווריום צמחיה
שורש גזע

עיצוב אקווריום ציקלידים

אקווריום ציקלידים הוא בעל מראה ייחודי. הציקלידים, מטבעם, אוהבים מקומות מסתור רבים ככל האפשר. לכן, באקווריומים הללו נבחין לרוב בריבוי של אבני דקורציה עם חללים בינהם אשר מהווים מקום מסתור לציקלידים.

את האבנים ניתן לסדר בצורות שונות, האפקט עבור הדגים יהיה זהה. אך שימו לב שמומלץ לא לבנות "מבנים" בקווים ישרים. זאת אומרת, יש לבחור סידורים א-סימטריים, על מנת לשמור על המראה הטיבעי.

חלק ממגדלי הציקלדים נוהגים לשתול צמחים עמידים בצידי האקווריום. שימו לב שתוספת זו יכולה להיות בעלת ערך עיצובי רב.

אבנים לאקווריום אבנים לאקווריום אבנים לאקווריום

עיצוב אקווריום סטנדרטי

אל קטגוריה זו נכניס את אקווריומי המים המתוקים שהם אינם יעודיים לציקלידים ולצמחיה.

עבור סוג זה של אקווריום ניתן לבחור מגוון רב של דקורציות החל בסירות טבועות וכלה בצמחי פלסטיק. בחלק זה, הבחירה היא הרבה יותר פתוחה לטעמכם האישי. בחרו כל חפץ שתאהבו.

דקורציה לאקווריום דקורציה לאקווריום דקורציה לאקווריום
דקורציה לאקווריום דקורציה לאקווריום דקורציה לאקווריום

רקע לאקווריום

הרקע לאקווריום משמש אותנו שנים רבות. במשך השנים, התפתחו סוגים שונים של רקעים לאקווריום אשר הפכו להיות יותר ויותר - הדבר האמיתי.

תפקידו העיקרי של הרקע לאקווריום הוא להסתיר את הציוד\הקיר שמאחורי האקווריום. תחילה היה הרקע לאקווריום יריעה בצבע אחיד אשר היוותה מיסוך לחלקו האחורי של האקווריום. עם השנים, יריעה זו הודפסה עם תצלומים שונים. לרוב נבחין שהתמונות המצויות על היריעה הם של אקווריום צמחיה (דבר שעשוי להשתלב בצורה טובה עם תכולת האקווריום שלנו).

ההתפתחות האחרונה בנושא הרקעים לאקווריום היא - רקע תלת-מיימדי. מלבד הטקסטורה המיוחדת לרקעים אלו, נוסף אליהם מימד חדש וייחודי של עומק. מימד העומק מעניק למתבונן תחושה של מראה טבעי, אותו אנו מעוניינים כל כך לחקות.

רקע לאקווריום רקע תלת מימדי לאקווריום

יש לכם עדיין שאלות שנשארו לא פתורות? מחפשים עזרה מקצועית נוספת?
צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל נושא.


מאמרי הרחבה לנושא זה:
+ אקווריום צמחיה
+ תאורה לאקווריום
+ פילטר לאקווריום
- תגיות: דקורציה, ציקלידים, דקורציה+לאקווריום, עיצוב+אקווריום, אקווריום, רקע+לאקווריום, טפט+לאקווריום, אקווריום-דקורציה, דקורצילאקוריומים, back+to+nature+aquarium+background